slide-4 IMG_2792 20170316_151103 20170316_145449
preload image preload image

Výukové kurzy

 

promilovnikybile

 

logo akceproskoly

Kontakt na rezervace, informace:

Jiří Šťastný
tel.: +420 604 585 030

Verionika Holubová
tel.: +420 731 501 639
duha@vodak-sport.cz

Kontakt na správce:

Hana Svobodová
tel.: +420 733 534 408

Výukový kurz běhu na lyžích 6. – 8. 1. 2017
Rádi bychom se podělili o naši pozitivní zkušenost s víkendovým běžkařským kurzem vedeným zkušenými instruktory z Vodák sportu. Kurz probíhal v běžkařské oblasti vysočiny v okolí Tří Studní. Ubytování zahrnuté v ceně kurzu bylo zajištěno přímo u Třech Studní v turistické chatě Duha. V našem termínu se účastnilo cca 25 lidí včetně dětí. Kurz probíhal od pátečního večera do nedělních odpoledních hodin.
V pátek večer proběhla instruktáž správného ošetřování skluznice lyží od mazání tuhými vosky, přes mazání klistru až po ošetřování parafinem. Vše bylo podrobně a srozumitelně vysvětleno včetně možnosti si všechno vlastnoručně vyzkoušet.  
Druhý den dopoledne jsme byli rozděleni do třech výkonnostních skupin a každá měla vlastní školící program v terénu s přiděleným instruktorem. Dopolední blok ve skupině pokročilejších byl věnován nácviku správné motoriky, stabilitě na běžkách a poté již samotnému klasickému běžkování. Instruktor se skupině plně věnoval včetně individuálního přístupu, kdy se zaměřoval na detaily pohybů každého jedince. Všichni účastníci byli také natočeni na krátké video. Po obědové přestávce se pokračovalo v podobném duchu s nácvikem bruslení na běžkách. Večer bylo promítnuto video s běžkováním účastníků s komentářem instruktora.
P1070687
V neděli jsme jeli na celodenní výlet se zastávkou na oběd. Opět jsme měli program rozdělen dle výkonnostních skupin a každá měla přidělena jednoho instruktora. Během cesty se instruktor snažil radit se správnou technikou běžkování. Opět se jednalo o individuální přístup, kdy každý účastník kurzu dostával konkrétní rady. Na závěr jsme si mohli zdarma vyzkoušet různé druhy lyží v nabídce od Vodák sportu. 
P1080026
Sečteno a podtrženo. Vynikající zkušenost za přívětivou cenu. Instruktoři plně profesionální, příjemní, vždy ochotní pomoct, poradit. Kurz bychom doporučili jak úplným začátečníkům, tak mírně pokročilým, kteří by ale rádi zlepšili svou techniku běžkování. Účastníkům rozděleným do dvou výkonnostních skupin se vždy paralelně věnovali 2 instruktoři. Již v průběhu prvního dne se člověk začal zlepšovat a měl lepší pocit z běžkování. Hlavně se člověk dozví, co dělá špatně, jak by to měl dělat správně a je dál na něm, zdali bude poskytnuté rady trénovat při příležitostném běžkování. Pokud chcete přestat na běžkách chodit a místo toho začít běhat, tak je tento kurz přesně pro Vás. 


Děkujeme, Petr a Sylva H.

web kamera

online web kamera Tři Studně

On - line teploměr

Předpověď počasí

Copyright © 2011. All Rights Reserved.